מעצבת פנים במרכז

אם אתם גרים במרכז הארץ ומעוניינים לשפר את מראה הבית שלכם, סביר להניח שהמושג מעצבת פנים לא זר לכם. אבל מה באמת עושה מעצבת פנים ומדוע פשוט לא לקנות כמה רהיטים יפים ולעצב בעצמנו? כל התשובות במאמר הנ"ל.

אז מה בעצם מעצבת פנים במרכז עושה?

עיצוב פנים הפך למקצוע של ממש לאחר שהתפצל מתחום האדריכלות. אם האדריכל חייב להסתכל על הבניין או הדירה בשלמותה, הרי שמעצבת פנים אחראית על עיצוב החלל הפנימי. אם מדובר בפרויקט מורכב הדורש גם שינויים מבניים בדירה, יכול להיות שהיא תעבוד בצמוד עם קבלן שיפוצים או אדריכל. יש גם משרדים שמציעים הן שירותי עיצוב פנים והן שירותי אדריכלות.

לכן, בניגוד למה שאולי משתמע מהשם "מעצבת פנים" ובמיוחד מהרוב הנשי במקצוע, מעצבת פנים חייבת להיות בקיאה גם בשיטות בנייה (כולל למשל מיזוג אוויר ושילוב תאורה מובנית), חומרי בנייה, כתיבת תוכניות עבודה וגם ביצוע הדמיות תלת ממדיות מתקדמות איתן עובדים כיום בשוק.

באותו אופן המילה "עיצוב" לא מתייחסת רק לפן החיצוני, אלא גם לאופי הפרקטי בו עיצוב הפנים משתלב בחיי היום יום וכמובן לארגונומיה. אחרי הכול, אין טעם בארון קיר צמוד שנראה "מיליון דולר" אם הוא גבוה מדי ומשמש בעיקר לאחסון של חפצים שצוברים אבק.

הנה כמה דוגמאות למה שמעצבת פנים עושה בפועל:

  • בחירת רהיטים צמודי קיר
  • עיצוב הרצפה ובחירת המשטח המתאים
  • תכנון מערכת התאורה
  • שינוי אלמנטים מסוימים בתוכנית החשמל כגון שילוב שקעים מוצנעים
  • הנמכת תקרה
  • קביעת חומרי הגלם המתאימים ביותר לחדרים השונים, כולל גוונים וטקסטורות (אבל, זכוכית עץ וכו') ליצירת האווירה הרצויה
  • תכנון שילוט (כאשר מדובר על בית עסק)
בית מעוצב מודרני על ידי אדריכלית ומעצבת פנים
בית מעוצב מודרני על ידי אדריכלית ומעצבת פנים
עיצוב פנים על ידי מירב אוחנה - אדריכלית ומעצבת פנים
עיצוב פנים על ידי מירב אוחנה - אדריכלית ומעצבת פנים

השאירו פרטים או התקשרו להתייעצות עם מעצבת פנים במרכז

עיצוב פנים במרכז תוך כדי התחשבות בבניה אורבנית

מעצבת פנים במרכז הארץ בדרך כלל תהיה בעלת ניסיון רב יותר בעיצוב פנים של דירות קטנות ולא רק בתים צמודי קרקע. אם אתם גרים בערים הגדולות כמו למשל תל אביב, הרצליה או אפילו ראשון לציון, קחו זאת בחשבון וחפשו מעצבת פנים עם פרויקטים מתאימים בתיק העבודות שלה.

דבר נוסף: מכיוון שדירות רבות בערים מצויות בבניינים עתיקים, עליכם לקחת בחשבון שעיצוב פנים עשוי יהיה להיות כרוך לא רק בשיפוץ ייסודי, אלא גם בבדיקה חיצונית של מהנדס (בשל הסכנה של פגיעה בקירות תומכים).

מבחינת היתרי בנייה קיים הבדל בין "שינוי פנימי" בלבד (ללא החזית) ובין שיפוץ המחלק את הדירה לכמה דירות או נוגע ברכוש משותף.

 אם אתם לא בטוחים, העזרו בעורך דין. עדיף מאשר להסתבך עם הרשויות.

איך לבחור מעצבת פנים מומלצת במרכז

באינטרנט קיימים לא מעט אתרים לדירוג של בעלי מקצוע ובניהם גם מעצבות פנים לפי אזורים שונים בארץ . אבל לפני שאתם קופצים על מעצבת פנים מומלצת במרכז שמופיעה בטופ 5, שימו לב למה שכתוב מעבר לציונים המספריים.

למשל:

1.ביקורות חיוביות זה לא מספיק, מעצבת פנים עם שלוש ביקורות בציונים גבוהים מאוד לא בהכרח טובה יותר ממעצבת פנים עם עשרות ביקורות בציון ממוצע מעט יותר נמוך. קחו בחשבון שגם המעצבות הכי טובות בשוק לא יכולות לרצות תמיד את כל הלקוחות.

אל תשכחו להשוות ביקורות ממספר מקורות (גוגל, דפי זהב וכו').

2.זמינות בשוק: מכיוון שעיצוב פנים מבוצע בסדרי גודל שונים, לעיתים תוכלו לראות שהזמינות של בעל המקצוע היא חלקית. לכן התאימו את עצמכם למי שאתם פונים אליו. אם אתם לחוצים בזמן כרגע, אולי זה פשוט לא הזמן המתאים…

3.ואולי הכי חשוב: אתר הבית. מוטב לבחור במעצבת פנים שיש לה אתר בית בה ניתן להתרשם מהפרויקטים שלה ומידע מקצועי המעיד על המומחיות וההכרות האמיתית שלה את התחום. לרוב לכל פרויקט או סגנון (עיצוב מודרני, עיצוב כפרי וכו') יוקדש דף משלו בו תוכלו לראות את הבית או החדר מזוויות שונות ולעיתים גם תמונות של לפני ואחרי.

עיצוב פנים לבית - אדריכלית ומעצבת פנים
עיצוב פנים לבית - אדריכלית ומעצבת פנים
אדריכלות ועיצוב פנים לבית בסנגון מודרני
אדריכלות ועיצוב פנים לבית בסנגון מודרני

כמה עולה פרויקט שלם של עיצוב פנים במרכז?

מעבר לכל פגישות הייעוץ שיכולות לעלות לכם החל מכמה מאות שקלים ועד ל-2,000 ₪ פחות או יותר (תלוי אם תרצו גם הדמיה תלת ממדית), העלות של כלל הפרויקט תלויה לא רק בגודל החלל אותו תרצו לעצב, אלא גם בשאלה אם מדובר בעיצוב פנים לבית פרטי או לבית עסק (לדוגמה, עיצוב מסעדות).

מחיר עיצוב פנים לבתים פרטיים במרכז

בכל מה שקשור לעיצוב פנים לבתים, אלו פחות או יותר המספרים

  • מחיר עיצוב של חדר פנימי לרוב לא יעבור את ה-5,000 ₪ ויתחיל לפחות מ-2,000 ₪ , אלא אם כן מדובר בחלל מאוד גדול.
  • מבין החללים הפנימיים, מטבח הוא לרוב החדר היקר ביותר לעיצוב ובמקרים מסוימים מדובר בפרויקט שיכול לנוע ממחיר של 3,000 ₪ ועד ל-10,000 ₪.
  • עבור בית או עסק שלמים המחיר יכול לנוע בטווח גדול במיוחד, החל מ-10,000 ₪ ועד ל-30,000 ₪, כאשר המחיר של עיצוב בית קרקע או בית עם קומה אחת יהיה לרוב בטווח הנמוך יותר.

גם מבחינת שיטות תמחור יש לכאן ולכאן: חלק מעדיפות לעבוד לפי מ"ר וחלק לפי שעות עבודה. אם מדובר בעיצוב פנים שנעשה במשולב עם אדריכל, לרוב התמחור הריאלי ביותר יהיה לפי אחוזים (לרוב לא יותר מ-10%).

מעצבת פנים במרכז גרף
מעצבת פנים במרכז גרף

מחיר עיצוב פנים לעסקים במרכז

אם אנחנו מדברים על עיצוב לעסק כמו למשל בית קפה או מסעדה גדולה, גם מחיר של מאות אלפי שקלים הוא לא בלתי מציאותי (כולל החומרים כמובן). אחרי הכול, יש הבדל עצום בין בית קפה קטן ופינתי לבין עיצוב משרדים רבי קומות, בוודאי אם אנחנו מדברים על אזורי ביקוש כמו המרכז.

עיצוב פנים מודרני - מירב אוחנה אדריכלית ומעצבת פנים
עיצוב פנים מודרני - מירב אוחנה אדריכלית ומעצבת פנים
אדריכלות ועיצוב פנים לבית
אדריכלות ועיצוב פנים לבית

שאלות ותשובות

למרות שמקצוע עיצוב הפנים הוא נגזרת של תחום האדריכלות, אין צורך ברישיון או השכלה אקדמאית ספציפית כדי להיות מעצבת פנים. יחד עם זאת, בהחלט יש תוכניות לימודים מתאימות במוסדות כמו בצלאל ואפילו בטכניון.

לא סתם יש מעצבי פנים המציגים את עצמם כ"אדריכלי פנים", למרות שאין הדבר מעיד כמובן על הרמה האמיתית של בעל המקצוע. לכן כאשר אתם מחפשים למשל "מעצבת פנים מרכז" בגוגל, חשוב לא פחות להסתכל גם על תיק העבודות שלה, הניסיון, ההמלצות ולא רק על ההשכלה הפורמלית שלה.

בניגוד לעיצוב פנים כפי שהסברנו עד עכשיו, "הום סטיילינג" או "הלבשת בית" (כפי שהחלו לכנות אותו לאחרונה) מתמקד בעיקר בעיצוב וסידור של חלל שכבר משמש בפועל למגורים או עבר שיפוץ יסודי.

למרבה הצער, לא מספיק לקוחות מבינים את הדקויות של העניין ולכן מתפתים לכל מיני הצעות כמו "עיצוב פנים ב-8 שעות". במקרה כזה ברור שמדובר בכל היותר בהום סטיילינג משודרג

פגישת הכרות תעלה לכם בדרך כלל כמה מאות שקלים, בניית תוכנית עבודה כבר תעלה לכם 1,300 ₪ לפחות.

 אם תוסיפו לכך הדמיה תלת ממדית, תצטרכו להיפרד מסכום שמתקרב בעצמו ל-1,000 ₪ (ולעיתים חוצה אותו בכמה מאות טובות של שקלים).

מנגד, אם תרצו שירות "לייט" שדומה יותר להום סטיילינג, בעיקר בכל מה שקשור לבחירת רהיטים או אקססוריז חדשים לדירה, פגישה כזו תעלה לפחות 1,000 ₪ ויכולה להגיע במקרים מסוימים גם ליותר מ-2,000 ₪. זאת כמובן בלי העלות של הרהיטים וההרכבה.

אודות מירב אוחנה

מירב אוחנה מייסדת הסטודיו לאדריכלות ועיצוב פנים MO Design בעלת ניסיון של 21 שנה בעיצוב פנים במרכז הארץ , עם רזומה מרשים של לקוחות מרוצים והמון חלומות שהגשמנו.

ברוכים הבאים למעצבת פנים במרכז ששמה דגש על הפרטים הגדולים והקטנים, תוך ניצול מיטבי של המרחב.

מירב אוחנה אדריכלית ומעצבת פנים
מירב אוחנה אדריכלית ומעצבת פנים