עיצוב כניסה לבית

וילה מעוצבת על ידי אדריכלית ומעצבת פנים

הכניסה לבית הוא כרטיס הביקור שלנו. הוא הרושם הראשוני שאנחנו משאירים על האורחים שלנו, וגם על עצמנו אחרי שאנחנו חוזרים מיום עבודה מפרך או סידורים על הילדים. לכן, חשוב להשקיע בעיצוב כניסה לבית שתהיה יפה, נעימה ומזמינה ותשאיר גם בנו וגם באורחים שלנו את אפקט הWOW.

כמעצבת פנים, אני רואה לא מעט בתים עם כניסות לא מוצלחות. לפעמים הכניסה קטנה או צרה מדי שזה כבר כשל של האדרכלית, ולפעמים היא חשוכה או אפלולית, ולפעמים היא פשוט לא משדרת את האופי של הבית.

רבים נוטים לחשוב על עיצוב כניסה לבית כאל משהו צידי שלא צריך לייחס לו חשיבות בתהליך עיצוב פנים – אבל הדבר שגוי.

כניסה לבית שהיא מעוצבת ברמה גבוהה לא רק משדרגת את כל הבית עצמו היא נותנת את הקיק הראשוני הזה שאנחנו כל כך אוהבים. זה כמו לקחת את הביס הראשון במנה במסעדה מפוארת – שההתחלה של הטעמיים היא טובה כך גם יהיה בהמשך…

במאמר הזה, אני רוצה לשתף אתכם ב-10 עקרונות חשובים לעיצוב פנים לכניסה לבית. בעזרת העקרונות האלה, תוכלו ליצור כניסה יפה, פונקציונלית ואווירתית שתאשיר את האורחים שלכם עם פה פעור.

1.הקיק הראשוני - אפקט ה-וואוו...

הכניסה צריכה להצהיר על עצמה כבר בתחילה. עם נוכחות מרשימה שמחכה לאורחים ולנכנסים בה עם בחירות עיצוביות שנותנות רמזים על האווירה הכללית הרצויה בבית. עיצוב מוקפד של הפרטים מותיר רושם ראשוני חיובי ומעניק תחושת הזמנה ואירוח – בחרו בחומרים שמוזכרים כבר בעיצוב הבית ויוצרים מראה מרהיב כמו קיר בטון, עיצוב בעץ – אלמנטים שיצרו שיגנבו את העין ויצרו תחושת עיצוב מרגשת.

עיצוב כניסה לבית
עיצוב כניסה לבית

2.מארחים בלבביות

הכנסת האורחים מהווה מסורת וערך במזרח התיכון מזה אלפי שנים ובמיוחד ביהדות, כולנו שמענו על סיפורי אברהם אבינו. כניסה לבית שהיא מעוצבת בצורה חכמה היא מאפשרת את תחושת החום הזו שאנו כל כך אוהבים שאנחנו נכנסים לבית מסוים – תחושה שהגענו לבית (גם אם זה לא באמת הבית שלנו) – בכדי לייצר תחושה זו, תעשו שימוש ברהיטים בהירים או מעץ חם, שטיחים מעולים בייצור תחושת "בית" וגם תמונות שמעוררות שמחה ושלווה.

עיצוב כניסה לבית פרטי
עיצוב כניסה לבית פרטי

3.מתאים לאופי הבית

יש לבחור בסגנון, ריהיטים ואביזרים המשתלבים עם הבית עצמו. אם מדובר בווילה מודרנית, נבחר בסגנון מינימליסטי יותר. אם זהו בית כפרי – נוסיף נגיעות כמו סלסלה ואלמנטים חמים כמו פרטי נוי שעשויים מחומרים טבעיים.

4.ויהי אור

תאורה היא מרכיב חשוב בכניסה לבית. יש ליצור תאורה פונקציונלית לצרכים שונים: מנורת קיר מרכזית, נורות שקועות לאור עמום, וכן תאורה שנותנת אור חם ונעים, אני מאוד אוהבת את השימוש באור חם (צהוב) על פנים אור לבן שיוצר לפעמים את תחושת המשרד, אור לבן יכול להיות מעולה בעיצוב משרדים אך בכניסה לבית פחות – שימו דגש רב בבחירת התאורה, זה סוד קסם שיוצר את ההבדל לטווח הרחוק.

החשיבות של אור בעיצוב כניסה לבית
החשיבות של אור בעיצוב כניסה לבית

5.למשוך תשומת לב - בקטע טוב

מומלץ להציב פריט מרכזי שימשוך את תשומת הלב – בין אם מדובר בפסל, צמח מיוחד, או אפילו משחק של גוונים וטקסטורות על הקיר שיהיה את האלמנט הזה "שישבור את העיצוב" – פה חשוב לעשות זאת בחוכמה כי לפעמים זה עלול להיות טו מאצ ולעשות בדיוק ההפך ממה שאנחנו רוצים כשאנחנו עושים עיצוב פנים לכניסה לבית.

למשוך תשומת לב - עיצוב כניסה
למשוך תשומת לב - עיצוב כניסה

6. שמים דגש על נוחות

הכניסה צריכה להיות פונקציונלית ונוחה לתנועה. חשוב להקפיד על מקום לתליית מעילים, מגירה למפתחות, מראה וכדומה. בנוסף, כיסא נוח או ספסל קטן יאפשרו לאורחים לשבת בזמן החלפת הנעליים אם הם מגיעים עם בוץ או לכלוך מבחוץ – אני מאמינה גדולה בעיצוב שהוא נח וכיפי לאורך זמן, בסוף הפונקציונליות היא שם המשחק לטווח הרחוק.

7. מוסיפים גוון אישי

תמונות של המשפחה, של הטיול להודו או לניו יורק ופריטים אישיים יקרי ערך יוסיפו נגיעות של חמימות וערך סמנטימלי עושים את ההבדל בעיצוב כניסה לבית וגם יוצרים אחלה של נושא שיחה (אם התמונות מהודו מיוחדת, כן?)

כניסה לבית בעיצוב אישי
כניסה לבית בעיצוב אישי

8. שמירה על ניקיון

ניקיון הכניסה היא בבחינת "כרטיס הביקור" של הבית כולו. מלבד בחירה של אלמנטים וקו עיצובי ייחודי מראה מסודר, מתקני נעליים = ורחבת כניסה ללא חפצים ולכלוך ישדרו ניקיון ויצרו תחושת שלווה, איך הולך המשפט המפורסם – "ניקיון = שלווה".

9. ירוק בעין כיף בלב

ניתן להוסיף נגיעות של ירוק
למשל שילוב צמחיה בעציצים או אפילו צמחים מטפסים זה מושלם בעיצוב כניסה לבית.

טיפ – בחירה בצמחים שמחזיקים מעמד לאורך שנים וללא צורך בהשקעה מרובה היא אפשרות מצוינת שתחסוך הרבה כאב ועבודה על תחזוק בעתיד.

עיצוב כניסה לבית

10. בונים לטווח ארוך

בעת תכנון הכניסה, חשוב לחשוב גם על צרכים עתידיים כמו מעבר עגלת תינוק או כיסא גלגלים. תכנון נכון עכשיו = חיים קלים בעוד 20 שנה.

השורה התחתונה

כאשר מעצבים את הכניסה לבית ישנם כמה עקרונות חשובים שכדאי לזכור כדי לייצר חלל נעים, ייחודי ומארח. על ידי מעט תכנון ויצירתיות ניתן לארח את האורחים והמבקרים שלכם בצורה מוצלחת ואיכותית.
עיצוב כניסה מוצלח דורש התבוננות, הקשבה לצרכים ויצירתיות. מקווה שהטיפים שחלקתי יעזרו לכם ליצור חלל כניסה מעוצב ומושך שיצרו לאורחים שלכם ולכם את תחושת "הבית" שאנחנו כל כך אוהבים!

להתייעצות לגבי עיצוב פנים לכניסה לבית, צרו קשר ואשמח מאוד לעזור לכם.

עיצוב כניסה לבית

אודות מירב אוחנה

מירב אוחנה מייסדת הסטודיו לאדריכלות ועיצוב פנים MO Design בעלת ניסיון של 20 שנה בעיצוב פנים ואדריכלות, עם רזומה מרשים של לקוחות מרוצים והמון חלומות שהגשמנו.

מירב אוחנה אדריכלית ומעצבת פנים
מירב אוחנה אדריכלית ומעצבת פנים