איך עיצוב פנים יכול להעלות את ערך הדירה

איך עיצוב פנים יכול להעלות את ערך הדירה

לקנות בית זה כואב בכיס. כואב מאוד. ולכן בדרך כלל ננסה למקסם את התועלת ואת הרווח מהקניה,

ואם כבר קנינו – אז נעצב מחדש את הבית וכך, נכס שקנינו בסכום מסוים, יקבל ערך גבוה יותר. אנחנו מעצבים את הבית מחדש בין אם נתכוון לגור בו ובין אם נתכוון למכור; לכל אחד מהמקרים השקעה כלכלית שונה בשיפוץ ואופן שיפוץ שונה.
אם נרצה להרחיב את הבית כתוצאה של התרחבות המשפחה, אם נרצה להסב ייעוד של חדרים כתוצאה מעזיבת הילדים אותו, אם קנינו דירה יד שניה וברצוננו לעצב אותה מחדש כך שתתאים לנו – אלו הם שינויים גדולים יותר ולכן גם יקרים יותר. בשיפוץ הבית למכירה, לעומת זאת, נתחזק יותר את הקיים ונדגיש את הפוטנציאל לקונים.
שיפוץ הינו בבסיסו תחזוקה – זו המטרה שאי אפשר להתעלם ממנה: שמירה על הנכס וכך גם על ערכו. זה מתחיל בזיפות הגג והחלפת מסגרות החלונות לכאלה שיוכלו לתמוך בזכוכית כפולה, ממשיך בשיפוץ בחדר האמבטיה – בדרך כלל החלפת אמבטיה ואסלה – והריענון מאפשר לחפור ולהוציא צינורות ישנים, להחליפם בחדשים וכך למנוע תיקונים יקרים ועבודת טלאי על טלאי.
זה ממשיך בשבירת מחיצות ובנייתן במקומות יותר פונקציונליים לשימוש בעלי הדירה החדשים. ועלות השיפוץ, כמו שחששנו, עלולה להתנפח בהרבה מהתכנון המקורי. אז איך נעלה בכל זאת את ערך הדירה בלי לחורר את הכיס?
יש יחס ישר בין כמות ההשקעה העצמית ביצירה לבין איכות התוצאות ועלותן. בחנויות עשה זאת בעצמך אפשר למצוא חומרי גלם. חשוב לבחור חומרים איכותיים, אך אלו קיימים גם במחירים נוחים. צריך לעשות סקר שוק נרחב. בצורה זאת מבינים גם יותר את צרכי הבית ואת ההתאמות, וגם אם משהו לא בסדר אחרי השיפוץ נדע בעצמנו איך לפתור את הבעיה ולא נצטרך לפנות לבעלי מקצוע יקרים. הקשר לבית מתחזק ואנו מרגישים שייכים יותר אליו.
בשורה התחתונה, נבדיל בין ערך פיזי – המתמקד בשיפוץ ותיקון – וערך רוחני. כדי שעיצוב הפנים על ידי מעצבת ישיג את מטרתו כדאי לקחת את הזמן, לבחור חומרים בקפידה ולהתגייס רוחנית לצורך העניין. רק כך ניתן יהיה להרגיש את התחושה שאנחנו מצפים מבית – שייכות, חיות ונוחות, מקום שהוא שלנו.

כתבה ב "ישראל היום" – לכתבה המלאה – לחצו