עצות הזהב של מעצבי פנים מובילים

 

ברור שמידע מקצועי בתחום עיצוב הפנים מגיע מהשורה הראשונה של מעצבי פנים מובילים, אז הלכנו לדוג את 'עצות הזהב' בתחום ממיטב המומחים, ובראשם ממשרד האדריכלים ומעצבי הפנים - "Modesign". אז אם אתם עומדים בפני פרק של עיצוב משרדים, דירה או אולי חנות – הנה מספר עצות שמתאימות לכל חלל.

 

החלל צריך לספר את סיפור יושביו

כל דבר מאולץ יזעק בסופו של דבר מהחלל עצמו. העיצוב, בין שהוא עיצוב פנים לעסקים ובין שהוא מיועד לבתים פרטיים, צריך להיות קשור בקשר הדוק עם האנשים שעובדים או מתגוררים בו. דרך יפה להסתכל על עיצוב החלל היא באמצעות התובנה שהחלל בעצם מספר את הסיפור של האנשים.

לדוגמה, אם האנשים בעלי אורח חיים צנוע ופשוט, הבית יעוצב בהתאם בקווים נקיים, שלווים וצנועים. אם לא כך, הדיירים לא יחושו בנוח בסביבה שאינה מדברת בשפתם. באותה דרך יש להסתכל על בתי עסק ועל עיצובם. אם בית העסק מתמחה בתחום של יח"צ ופרסום, וסגנון העיצוב ישדר מסר מופנם ומאופק, לא תתקיים שפה משותפת בין העסק ובין העובדים בו.

 

להעדיף סגנון אישי על פני אופנות חולפות

לא פעם זה קורה, במיוחד בתחום של עיצוב חנויות, אבל לא רק. אנשים נסחפים אחרי אופנות וטרנדים, ושוכחים את הלב הפועם של העיצוב. הנטייה של בעלי חנויות להיסחף לכך היא מכיוון שהם בדרך כלל מעוניינים לשבות את ליבם של הקונים בזכות עיצוב פופולארי. אלא שבדרך הם מאבדים את הייחוד העסקי והאישי שלהם, ובמקום קהל של קונים שנוהר לחנות הם מתפלאים לגלות נסיגה במכירות וקונים שממעטים להיכנס לחנות.

עיצוב פנים שנובע מתוך סגנון אישי יהיה נצחי, כיוון שהוא נאמן למשהו אותנטי שמאפיין את מי שנמצא בו. לעומת זאת אופנה – שהיא דבר נפלא ואין להתעלם ממנה, חשוב לאמץ אך במידה הנכונה. היעזרו באופנה ובטרנדים שמתיישבים עם הסגנון האישי שלכם, ולא מעבר לכך.

 

מעצבי פנים מובילים מדברים על גוונים

כהה או בהיר, ססגוני או מונוטוני? צבעים הם עולם ומלואו, ואין נוסחה שיכולה לתת מענה מנצח ומוחלט לשאלות אלה. בדיוק כפי שאי אפשר לאפיין עיצוב פנים במרכז הארץ ולתת לו נוסחה ששונה מעיצוב פנים בכל מקום אחר בארץ. יחד עם זאת אפשר להכליל ולציין בתחום זה מספר עקרונות, שאולי יסיעו לכם להכריע בשאלת הגוונים:

* מומלץ להיעזר במניפת צבעים מקצועית – שתסייע לכם למצוא שילובי צבע מנצחים.

* אם אתם אוהבים גוונים כהים ועזים, זכרו למתן אותם עם גוונים בהירים ונינוחים.

* התאימו את הצבעים לחלל – כלומר אם מדובר בחדר שינה, הימנעו מצבעים סוערים, ואם מעצבים משרד פרסום, הימנעו מגוונים מונוטוניים.

 

פתרונות לחללים קטנים

עיצוב של חלל קטן הוא תמיד מאתגר יותר, כיוון שהוא דורש פתרונות יצירתיים למצוקת מקום. במקרים כאלה עדיף לפנות למעצבי פנים שמתמחים בנישה שכזו. אל תרימו ידיים מהחיפושים. יש מעצבי פנים בדרום, במרכז ובצפון, פשוט צריך להתעקש ולמצוא אותם. הנה מספר עצות כלליות לעיצוב חללים קטנים:

* שימוש ברהיטים שיש להם שימוש כפול, למשל ארגז נעליים שמשמש גם כספסל לישיבה.

* צמצום פריטים מיותרים בבית. זה הזמן להיפרד לשלום ממכשיר הכושר שהפך למתלה בגדים.

* הסבה של חללים ריקים לאחסון חפצים. למשל שיפוע ריק של חלל בתקרת הבית יכול להפוך לארון אחסון.

* צמצום חללים גדולים שהשימוש בהם אינו תואם את גודלם. לדוגמה, חדר שירותי אורחים גדול במיוחד אפשר להקטין בעזרת קיר גבס, ולנצל את החלל החדש לצורך הרחבת חלל הסלון.

 

מרוב עצים לא רואים את היער

יש לכם חיבה עמוקה לפריטי אספנות? אתם 'גיקים' של רהיטי וינטאג'? נפלא, יש לכם סיפור, והעיצוב יוכל לספר את הסיפור שלכם בקלות. אך יחד עם זאת, זכרו שכל עוד תשמרו על עיקרון 'הטעם הטוב', העיצוב יהיה מוצלח ונעים גם לכם. אין חובה שתשקעו בבית עמוס בתקליטורים ישנים, ושבכל חלקה טובה יצוץ ממנו תקליטור. בסופו של דבר, זה יעייף גם אתכם. לכן תמיד מומלץ לשמור על המינון הנכון.

לסיכום, עיצוב הוא שפה שנועדה לספר את הסיפור שלכם בצורה האותנטית ביותר, לתבל אותו בנגיעות של אופנה ולשרת את האנשים שמתגוררים או עובדים בו.